logo

26 Kasım 2007

24 Kasım Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları,Aydın Atatürk Anıtı’nda çelenk koyma töreniyle başladı.
Törene, Aydın Vali Vekili Cevdet Kural, İl Milli Eğitim Müdürü A.Murat Taner ile çok sayıda okul müdürü ve öğretmen katıldı.
Aydın Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirilen törenden sonra Şükran Güngör Tiyatro Salanun da tören devam etti. Mimar Sinan Anadolu Teknik Lisesi, Teknik Lise ve Endüstri Melek Lisesinin ürün sergisiyle Yüksel Yalova Güzel Sanatlar Lisesi’nin hazırladığı resim sergisinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet’i emanet ettiği gençleri en iyi şekilde yetiştirmek ve Türkiye’yi dünya ailesi içinde daha iyi bir yere taşımak için gayret
ettiklerini söyleyen Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Murat Taner, “Öğretmenlerin fedakar davrandıklarına karşılık öğretmenlere verilen ek ücretin yetmediğini vurguladı. Bugün öğretmenlerin kıymetini bilme günüdür. Ülkenin en ucra köşesin de görev yapanların fedakarlığın göstergesidir. Görevde yaşamını kaybeden ve Başöğretmen Atatürk’ü rahmetle anıyor ve görev yapan, yeni göreve başlayan öğretmenlerin de öğretmen gününü kutluyorum.Yaşasın Başöğretmen Atatürk, öğretmenler gününüz kutlu olsun” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı. Törende stajyer Öğretmenlerin yemin törenin ardından, Aydın Vali Vekili Cevdet Kural tarafından emekli olan öğretmenlere “Hizmet Şeref Belgesi” ve Merkez ilçe öğrencileri arasında düzenlenen öğretmen konulu kompozisyon, şiiri ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.Tören marşlarla son buldu.

(Mücadele)


Share