logo

13 Ağustos 2013

2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı Aydın İçin Gurur Yılı Oldu

Aydın Milli Eğitim İl Müdürü Pervin Töre, eğitimde çok başarılı bir yılı geride bıraktıklarını belirterek, “2012-2013 eğitim öğretim yılı Aydın’ımız için gurur yılı oldu” dedi. 
Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, 2012-2013 eğitim öğretim yılını değerlendirdi. Geçen yıl ocak ayında Aydın İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Töre, göreve başladıktan sonra Aydın'ın eğitimdeki başarı çıtasını yükseltmeye çalıştığını söyledi. Uyguladıkları politikalarla eğitimde başarılarla dolu bir yıl geçirdiklerinin kaydeden Töre, “Geçen yıl eğitimdeki başarımız elde edilen birinciliklerle taçlandı. 2013 SBS'de 100 sorunun tamamını doğru cevaplayarak Türkiye birincisi olan öğrencimiz Lara Özden, Devlet okulları arasında birinciliğe yerleşen tek öğrenci olarak Aydınımızın gururu oldu. SBS il sıralamasında ilk 100'e giren birçok öğrencimiz ülkemizin seçkin okullarına yerleşti. Toplam Kalite Yönetimi'nde geçtiğimiz yıl ekip kategorisinde kazanılan Türkiye birinciliğini bu yıl da elde ederek, başarının tesadüf olmadığını bir kez daha göstermiş oldu. Ekip kategorisinde Nazilli Aşağı Yakacık Okulumuz Türkiye birincisi olarak ödülünü Bakanımız Sayın Nabi Avcı'nın elinden aldı. Akademik başarının yanı sıra, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından hayat boyu öğrenme programları kapsamında ilimizden 32 projeye hibe desteği vererek bu yıl da Aydın'ı zirveye taşıdı” dedi.
Eğitimdeki başarılarının tesadüf olmadığını kaydeden Töre, bu başarıda birlikte çalışmanın, ekip ruhuyla hareket etmenin ve profesyonel davranmanın etkisi olduğunu savunarak, “Eğitimdeki tüm başarılarımız tek taraflı değil okul, aile birliği ve öğrencilerimiz arasında oluşan sinerjinin ürünüdür. Başarılırımızın ardında birlikte çalışmanın, ekip ruhuyla hareket etmenin, profesyonel davranmanın etkisi çok büyüktür. Başarıda emeği geçen çalışma arkadaşlarıma, okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hedefimiz kentimizin yakalamış olduğu başarı grafiğini daha da yükselterek Aydın'ı daha da ileriye taşımaktır. Bizim başarımız için destekleriyle hep yanımızda yer alan Valimiz Sayın Kerem Al’a ve Vali Yardımcımız Sayın Halil Canavar’a şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

 

 

(İHA)

Share