logo

04 Eylül 2007

14. Söke Sanayi ve Ticaret Tanıtım Sergi ve Panayırı açıldı

Söke Pamuk Festivali ve Kurtuluş etkinlikleri kapsamında bu yıl 14.s gerçekleştirilen Sanayi ve Ticaret Tanıtım Sergi ve Panayırı açıldı. Söke Kapalı Pazaryeri alanında yapılan 14. Söke Sanayi ve Ticaret Tanıtım Sergi ve Panayırı 03 Eylül’e kadar açık kalacak
14. Söke Sanayi ve Ticaret Tanıtım Sergi ve Panayırı’nın açılış törenine Söke Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi, İzmir, Manisa, Aydın Ziraat Odaları Başkanları, oda temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.
Halk oyunları gösterisi ile başlayan 14. Söke Sanayi ve Ticaret Tanıtım Sergi ve Panayırı açılış töreninde ilk konuşmayı SÖGİAD Başkanı ve TÜGİK Genel Sekreteri Efkan Ceylan yaptı. 1995 yılında kurulan derneklerinin amacını genç iş adamlarına liderlik vasıfları ve sosyal sorumluluk alanları geliştirmek olduğunu ifade eden Ceylan, “Amacimiz toplumun sosyo ekonomik düzeyinin değişmesinde katkıda bulunmalarını sağlamaktır. Kurulduğundan bu güne Söke’nin en etkin sivil toplum örgütü olma özelliğini kaybetmemiş olan derneğimiz gücünü üyelerinin aktifliği ve katkılarından almaktadır. SÖGİAD olarak Söke’nin sosyal, kültürel ve ekonomik hayatının canlanması için her türlü katkıyı sağlamak adına gönül verdik. Açılışını yaptığımız sanayi tarım sergi ve panayırımız da aynı amaçla gerçekleşen etkinliklerimizden biridir” dedi.
Üreticilerin bu yıl sıkıntılı günler yaşadığını dile getiren Söke Kaymakamı Celil Ateşoğlu ise, “Festivaller vasıtasıyla vatandaşlarımızın yüzü biraz olsun gülsün istiyoruz. Festival süresince sıkıntılarımızın yanında bir miktar da eğlenmek istiyoruz. Bu yıl 14.sü gerçekleştirilen festivalin yanı sıra 14 yıldır devam eden fuarcılık anlayışımızda var. Fuarlar halk ve sektör temsilcileri ile üreticilerin bir araya gelmesi açısından büyük önem arz ediyor. Söke sanayi, tarım sergi tanıtım ve panayırının düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

(İHA)

Share