logo

25 Ekim 2007

120 gün sonra gerçekleşen yağış herkesi sevindirdi

Ege ve Aydın’da aylardır devam eden kuraklık nedeniyle endişe içerisinde olan çiftçi dün gerçekleşen yağışla rahat bir nefes aldı. Aydın Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri yağışların 25 Ekim 2007 Perşembe sabahına kadar belirli aralıklarla devam edeceğini açıkladı.
Kuraklık nedeniyle bir çok üründe yaşanan rekolte düşüklüğüne bağlı olarak çarşı ve pazarlardaki fiyat artışı yağmurla birlikte kesildi. Bugün Aydın’da kurulan Salı pazarında sebzelerin fiyatlarında da hemen düşüş yaşanması herkesi sevindirdi. Geçen haftalarda 2 YTL’ye satılan ıspanağın kilosu 1 YTL’ye, marul 1 YTL’den 50 Ykr’ye pırasanın kilosu 1.5 YTL’den 1 YTL’ye, domates ise 1.5 YTL’den 1 YTL’ye düştü.
Aydın meteoroloji Müdürü Mustafa Yılmaz, yağışların önümüzdeki günlerde de devam edeceğini belirterek sahil bölgelerinde ve denizlerde zaman zaman fırtına beklendiğini söyledi. Yılmaz ?Dün akşam saatlerinde gerçekleşen yağış sonucu Aydın’da metrekareye 60.4 kilogram yağmur düştü. Yağışların bugün akşam saatlerinden Perşembe günü sabah saatlerine kadar aralıklarla devam etmesini bekliyoruz. Denizcilerimiz olası fırtınalara karşı tedbirli olsun? dedi.

(İHA)

Share