logo

28 Ağustos 2013

1. Kuşadası Yat Yarışları Yapıldı

Bu yıl ilk kez düzenlenen Kuşadaı yat yarışları tamamlandı. Kuşadası Setur Marina sponsorluğunda, Kuşadası Belediyesi ile çeşitli kuruluşların katkılarıyla Kuşadası Yelken Kulübü (KAYK) ve Ege Açıkdeniz Yat Kulübü (EAYK) tarafından düzenlenen Kuşadası tarihinin ilk yelkenli yat yarışı, 1. Kuşadası Setur Marina Kupası adı altında yapıldı.

Deniz, yat, adrenalin tutkunlarını buluşturan yat yarışında, Kuşadası’nda ilk kez polyester yelkenli yatlar için Türkiye Yelken Federasyonu tarafından onaylı bir koy içi şamandıra yarışı, 8 millik bir parkurda gerçekleştirildi.

Setur Kuşadası Marina sponsorluğunda ilki düzenlenen yelken takımları zafere ulaşmak için kıyasıya mücadele etti.. Kuşadası’nın yatçılık ve marina hizmetlerinin tanıtılmasına katkı sağlayan yarış sonunda dereceye girenlere Setur Marina içerisinde düzenlenen tören ile kupaları verildi.

Kuşadası tarihinin ilk yelkenli yat yarışı ile ilgili bilgi veren Kuşadası Yat Kulübü Başkanı Gökhan Aydın, kulübü 2010 yılında kurduklarını belirterek, “Yelken sporunun farklı sınıfları var. Ancak yat yelkenciliği ile ilgili ilk yarış bugün gerçekleşti. Türkiye Yelken Federasyonu denetimindeki ilk koy içi şamandıra yarışı büyük bir heyecana sahne oldu. Yarışlara 20 tekne katıldı. Sisam adasından gelen iki tekne ile Kuşadası marinada bağlı bir Alman teknesinin katıldığı yarışlara Kuşadası ve İzmir’den 17 tekne katıldı. IRC ve iki destek kategorisi olmak üzere toplam üç kategoride yapılan yarışta dereceye girenlere dokuz kupa verdik” dedi.

1.Kuşadası Setur Marina Kupası yelkenli yat yarışı sonunda yat limanı içerisinde önce kokteyl düzenlendi, ardından kupa töreni gerçekleştirildi.

 

(İHA)

Share